Vi som jobbar på Gävle­travet

Travbanechef

Kent Modin
070-365 95 55
kent.modin@gavle.travsport.se

Sportchef

Mathias Gustafsson
026-66 22 12
070-580 97 14
mathias.gustafsson@gavle.travsport.se

Marknadschef

Lars Högberg
070-996 72 00
lars.hogberg@gavle.travsport.se

Utbildningsansvarig & Travskola

Camilla Alsén
026-66 22 15
076-848 57 00
camilla.alsen@gavle.travsport.se

Travskola

Elina Ruth
elina.ruth@gavle.travsport.se

Sport

Sonny Olsson 
026-66 22 13
070-665 34 32
sonny.olsson@gavle.travsport.se

Travrestaurang & Sport

Anna Näsman-Lindberg
026-66 22 22
070-683 93 33
anna.nasman@gavle.travsport.se

Köksansvarig

Johan Näsman
070-283 46 60

Banmästare

Roger Fyhr
026-66 22 33
070-320 17 29
roger.fyhr@gavle.travsport.se

Anläggning

Christer Nöjd
026-66 22 33
070-583 24 66

Anläggning

Anders Hedlund
026-66 22 33

Anläggning

Anders Hemström
026-66 22 33

Inskrivningschef & Boxansvarig tävlingsdagar

Mette Pökelmann
070-390 56 11 (OBS! Går inte att ringa – skicka alltid SMS)
mette.pokelmann@travsport.se

Hästägaransvarig

Lars Karlsson
076-319 10 77
026-18 13 01
lars893@gmail.com

Gävle­travets styrelse

Gävle travsällskap är en ideell förening bestående av 59 medlemmar varav tre hedersmedlemmar. Medlemmarna väljer en styrelse på sju personer. Ledamöterna väljs omväxlande på fyra år, fyra respektive tre vartannat år. Ordföranden väljs av årsmötet bland styrelsens medlemmar.

Ordförande

Marie-Louise Dangardt
070-414 12 50
majadangardt@gmail.com

Vice ordf.

Björn Axelsson
070-587 98 79
bjorn@yesbox.se

Ledamot

Lennart Pettersson
073-525 83 23
lennart.e.pettersson@lapoterie.se

Ledamot

Bert Johnsson
070-518 67 25
bert@princept.se

Ledamot

Magnus Carlsson
070-336 57 01
magnus.carlsson@bilmetro.se

Ledamot

Marie Andersson
070-754 48 27
marie.z.andersson@seb.se

Ledamot

Fredrik Wallin
070-722 34 97

Valberedning:

Per Johansson Ordf.
Håkan Wallberg
Kjell Norman
Mikael Olsson
Kenneth Wahlberg