Vi som jobbar på Gävle­travet

Travbanechef

Kent Modin
070-365 95 55
kent.modin@gavle.travsport.se

Sportchef

Mathias Gustafsson
026-66 22 12
070-580 97 14
mathias.gustafsson@gavle.travsport.se

Marknadschef

Lars Högberg
070-996 72 00
026-66 22 28
lars.hogberg@gavle.travsport.se

Stallansvarig Travskolan

Elina Ruth
073-726 22 93
elina.ruth@gavle.travsport.se

Utbildnings- och Travskolechef

Frida Edin
070-675 35 08
frida.edin@gavle.travsport.se

Travrestaurang & Sport

Anna Näsman-Lindberg
026-66 22 22
070-683 93 33
anna.nasman@gavle.travsport.se

Köksansvarig

Johan Näsman
070-283 46 60

Sport

Sonny Olsson 
026-66 22 13
070-665 34 32
sonny.olsson@gavle.travsport.se

Banmästare

Roger Fyhr
026-66 22 33
070-320 17 29
roger.fyhr@gavle.travsport.se

Anläggning

Christer Nöjd
026-66 22 33
070-583 24 66

Anläggning

Anders Hedlund
026-66 22 33

Anläggning

Anders Ericsson
026-66 22 33

Inskrivningschef & Boxansvarig tävlingsdagar

Tävlingarna 6 september
Anette Swanberg
070-433 17 96 (OBS! Skicka SMS senast tisdag 4 september kl. 12.00 om eventuella önskemål).

Hästägaransvarig

Lars Karlsson
076-319 10 77
026-18 13 01
lars893@gmail.com

Gävle­travets styrelse

Gävle travsällskap är en ideell förening bestående av 59 medlemmar varav tre hedersmedlemmar. Medlemmarna väljer en styrelse på sju personer. Ledamöterna väljs omväxlande på fyra år, fyra respektive tre vartannat år. Ordföranden väljs av årsmötet bland styrelsens medlemmar.

Ordförande

Marie-Louise Dangardt
070-414 12 50
majadangardt@gmail.com

Vice ordf.

Björn Axelsson
070-587 98 79
bjorn@yesbox.se

Ledamot

Lennart Pettersson
073-525 83 23
lennart.e.pettersson@lapoterie.se

Ledamot

Bert Johnsson
070-518 67 25
bert@princept.se

Ledamot

Peter Eriksson
070-354 57 00
peter.eriksson@hornberje.se

Ledamot

Marie Andersson
070-256 11 00

turvik7208@live.se

Ledamot

Fredrik Wallin
070-722 34 97
fredrik_wallin80@hotmail.com

Valberedning:

Per Johansson Ordf. 072-993 52 75
Håkan Wallberg 070-681 48 91
Kjell Norman 026-64 33 36, 070-658 23 80
Mikael Olsson 073-087 11 38
Kenneth Wahlberg 070-618 08 78